14 grudnia 2014

 

3 Niedziela Adwentu

Niedziela Radości - "Gaudete"

Zapraszamy dziś o godz. 16.00 na nabożeństwo adwentowe, w czasie którego pobłogosławimy figurki Dzieciątka do naszych szopek (prosimy je przynieść do kościoła).

 

Zapraszamy dzieci do uczestniczenia w Roratach od poniedziałku do piątku o godz. 17.00 oraz w sobotę o godz. 8.00. Roraty dla młodzieży w piątek o godz. 19.30, a dla dorosłych w czwartek o godz. 19.30.

 

Rodziny wielodzietne i o niskich dochodach „Caritas” parafialna zaprasza po odbiór bonów świątecznych. Można je odbierać w poniedziałek i wtorek w salkach po Mszy św. roratniej.

 

Panów gotowych do włączenia się w przygotowanie szopki w naszym kościele zapraszamy w środę o godz. 18.00.

 

Najbliższy piątek to trzeci piątek miesiąca – dzień, w którym czcimy Miłosierdzie Boże. O godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę i Mszę św. w intencjach dziękczynno-błagalnych. Intencje można zgłaszać w kancelarii parafialnej, poprzez stronę internetową naszej parafii lub bezpośrednio przed Mszą św. w zakrystii.

 

W zakrystii można nabywać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom przygotowane przez „Caritas” (świeca duża: 12 zł; mała: 5 zł). Można także nabywać opłatki wigilijne za dobrowolną ofiarą.

 

W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 7.30 do 8.00 oraz od 16.00 do 17.00. W piątek o godz. 7.30 Godzinki do Serca Pana Jezusa.

 

W sobotę od godz. 9.00 przedświąteczne odwiedziny chorych i starszych Parafian (wszyscy księża). Nie będzie odwiedzin w styczniu.

 

Od środy 17 grudnia rozpoczyna się w Kościele druga część Adwentu, która przygotowuje nas bezpośrednio do zbliżającej się Uroczystości Narodzenia Pańskiego.

 

W ramach stałych godzin kancelarii przyjmujemy intencje mszalne na rok przyszły. Przy zapisie dokonujemy tylko rezerwacji, a treść intencji będziemy uzupełniać później. Przypominamy o uzupełnianiu treści intencji mszalnych w kancelarii parafialnej z dwutygodniowym wyprzedzeniem. Ten tydzień jest ostatnim tygodniem przyjmowania interesantów w kancelarii w tym roku. Kancelaria będzie potem czynna dopiero po Nowym Roku.

 

W dalszym ciągu zbieramy makulaturę na studnię w Sudanie. Następna zbiórka w najbliższą sobotę 20 grudnia, w godz. od 10.00 do 12.00 za kościołem.

 

W środę przypada 78 rocznica urodzin Ojca Świętego Franciszka (urodził się 16 grudnia 1936 roku w Buenos Aires w stolicy Argentyny). Natomiast w czwartek przypadają 67 urodziny ordynariusza gliwickiego Ks. Biskupa Jana Kopca (urodził się 17 grudnia 1947 roku w Zabrzu). Biskupa Rzymu i Biskupa Gliwickiego otaczamy naszą modlitwą.

 

Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na wykonaną inwestycję związaną z nowym ogrzewaniem w kościele. W przyszłą niedzielę kolekta na bieżące funkcjonowanie naszej Parafii, a do puszek zbiórka na parafialną „Caritas” (III niedziela miesiąca).

Informujemy, że ofiary na ogrzewanie można także wpłacać na konto parafialne umieszczając w tytule przelewu: OGRZEWANIE.

Numer konta:

Bank Spółdzielczy Koszęcin

73 8288 0004 2000 0000 0909 0001

 

Modlitewna intencja różańcowa:

 

Za Ojca Świętego Franciszka

i za Ks. Biskupa Jana Kopca.