MSZE ŚWIĘTE OD 27 LISTOPADA

– w kościele

Zapraszamy dziś o godz. 16.00 na nabożeństwo do Chrystusa Króla.

 

W tym tygodniu Msze święte będą odprawiane od poniedziałku do środy w kaplicy; od czwartku w kościele. W poniedziałek i wtorek trzeba jeszcze dokonać ostatnich prac malarskich przy ławkach. Zapraszam Panów gotowych do pomocy. Panie prosimy o posprzątanie kościoła w środę o godz. 18.00 (dziękujemy tym, które pracowały w ubiegły czwartek).

 

W ramach stałych godzin kancelarii przyjmujemy intencje mszalne na rok przyszły. Przy zapisie dokonujemy tylko rezerwacji, a treść intencji będziemy uzupełniać później.

 

W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu w godz.: od 7.30 do 8.00 oraz od 16.00 do 17.00. W piątek o godz. 7.30 zapraszamy na Godzinki do Serca Pana Jezusa. W środę po Mszy św. wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

Uczniów zapraszamy na Mszę św. szkolną w czwartek o godz. 17.00.

 

Kandydaci do Bierzmowania mają spotkanie we wtorek o godz. 17.45.

 

Przypominamy o uzupełnianiu treści intencji mszalnych w kancelarii parafialnej z dwutygodniowym wyprzedzeniem.

 

W dalszym ciągu zbieramy makulaturę na studnię w Sudanie. Najbliższa zbiórka w nadchodzącą sobotę 29 listopada w godzinach od 10.00 do 12.00 za kościołem.

 

Rodziców dzieci, które w poprzednich latach przystąpiły do Pierwszej Komunii św., a chcących oddać komunijne stroje na potrzeby innych, prosimy o przyniesienie ich do zakrystii.

 

W tym tygodniu można zabrać z drzewka ustawionego w kaplicy Matki Bożej serduszko z danymi dziecka, dla którego przygotowujemy paczkę z okazji dnia św. Mikołaja.

 

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy nowy rok kościelny pierwszą niedzielą Adwentu. Więcej informacji na temat tegorocznego Adwentu w naszej parafii znajdziesz TUTAJ.

 

Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na naszą parafię oraz za dar złożony do puszek na „Caritas” parafii. W przyszłą niedzielę kolekta na naszą Parafię.

 

Informujemy, że ofiary na ogrzewanie można także wpłacać na konto parafialne umieszczając w tytule przelewu: OGRZEWANIE.

Numer konta:

Bank Spółdzielczy Koszęcin

73 8288 0004 2000 0000 0909 0001

 

Modlitewna intencja różańcowa:

 

O dobre przeżycie nadchodzącego Adwentu.

30 listopada 2014

 

1 Niedziela Adwentu

Zapraszamy dziś o godz. 16.00 na nabożeństwo adwentowe, w czasie którego pobłogosławimy wieńce (prosimy je przynieść do kościoła). Więcej o Adwencie w naszej parafii TUTAJ.

 

Zapraszamy dzieci do uczestniczenia w Roratach od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. Nie ma Rorat dla dzieci w najbliższą sobotę.

Roraty dla młodzieży w piątek o godz. 19.30. Więcej informacji TUTAJ.

Roraty dla dorosłych w czwartek o godz. 19.30. Więcej informacji TUTAJ.

 

W zakrystii można nabywać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom przygotowane przez „Caritas” (świeca duża: 12 zł; mała: 5 zł). Można już także nabywać opłatki wigilijne za dobrowolną ofiarą.

 

We wtorek zapraszamy na godz. 7.30 na nabożeństwo do św. Józefa w int. matek, ojców i naszych rodzin.

 

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek od godz. 9.30 do 17.00 całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu – prosimy o podjęcie dyżurów przy Panu Jezusie (lista jest pod chórem).

 

W piątek o godz. 7.30 Godzinki do Serca Pana Jezusa i nabożeństwo.

 

W piątek i sobotę od godz. 9.00 odwiedziny chorych i starszych Parafian. Będą jeszcze odwiedziny przedświąteczne w sobotę 20 grudnia (w styczniu odwiedzin nie będzie).

 

W czwartek przypada wspomnienie św. Barbary. O godz. 9.00 Msza św. w intencji górników i ich rodzin. Nie ma w czwartek Mszy św. o godz. 8.00.

 

W najbliższy czwartek kancelaria parafialna czynna od godz. 10.00 do 11.00.

W ramach stałych godzin kancelarii przyjmujemy intencje mszalne na rok przyszły. Przy zapisie dokonujemy tylko rezerwacji, a treść intencji będziemy uzupełniać później. Przypominamy o uzupełnianiu treści intencji mszalnych w kancelarii parafialnej z dwutygodniowym wyprzedzeniem.

 

W dalszym ciągu zbieramy makulaturę na studnię w Sudanie (termin zbiórki grudniowej zostanie podany).

 

„Caritas” parafialna zaprasza dzieci na spotkanie ze św. Mikołajem w sobotę o godz. 13.30. Jeśli ktoś z rodziców chciałby dołączyć z przygotowaną paczką dla swojego dziecka, prosimy przed spotkaniem opisaną paczkę dostarczyć.

 

Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na naszą parafię. W przyszłą niedzielę kolekta na Diecezję i Seminarium Duchowne, a do puszek ogólnopolska zbiórka na pomoc Kościołowi w krajach byłego Związku Radzieckiego (zbiórka zarządzona przez Episkopat Polski od kilku lat na drugą niedzielę Adwentu). Informujemy, że pomoc Kościołowi prześladowanemu w Syrii zebraliśmy do puszek 640 zł; natomiast na katedrę w Sosnowcu: 1320 zł.

Informujemy, że ofiary na ogrzewanie można także wpłacać na konto parafialne umieszczając w tytule przelewu: OGRZEWANIE.

Numer konta:

Bank Spółdzielczy Koszęcin

73 8288 0004 2000 0000 0909 0001

 

Modlitewna intencja różańcowa:

 

Za wszystkich, którzy ofiarowali swą pracę

przy ogrzewaniu kościoła.