22 listopada 2015

 

 

 

 

Na przyszły rok – 2016, przygotowaliśmy nasz parafialny kalendarz. Zawiera on zdjęcia z naszego kościoła, a także kalendarium czekających nas wydarzeń. Zachęcamy, by w każdym domu się znalazł, a także, by trafił do wszystkich tych, którzy żyją dziś poza Koszęcinem, a czują się z naszą parafią związani. Kalendarz w cenie 10 zł można nabywać w zakrystii i kancelarii.

 

Zapraszamy dziś o godz. 16.00 na nabożeństwo ku czci Chrystusa Króla.

 

W ramach stałych godzin urzędowania kancelarii parafialnej przyjmowane są intencje mszalne na przyszły rok. W tym tygodniu kancelaria czynna tylko w czwartek; w poniedziałek będzie nieczynna.

 

W środę po Mszy św. wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy (prośby i podziękowania składamy z tyłu kościoła). W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu w godz. od 7.30 do 8.00 oraz od 16.00 do 17.00.

 

Uczniów zapraszamy na Mszę św. szkolną w czwartek o godz. 17.00.

 

„Caritas” parafialna wzorem lat ubiegłych zaprasza do włączenia się w akcję „Drzewko św. Mikołaja”. Z ustawionego w kaplicy Matki Bożej drzewka można zabrać informację o dziecku, dla którego przygotowujemy paczkę. Z drzewka zabieramy bombkę z karteczką; bombkę zostawiamy dla siebie jako pamiątkę uczestnictwa w akcji, natomiast karteczkę przypinamy do przygotowanej paczki na zewnątrz. Paczki prosimy przynosić do zakrystii do następnej niedzieli.

 

W przyszłą niedzielę przeżywając pierwszą Niedzielę Adwentu rozpoczynamy nowy Rok Liturgiczny.

 

W przyszłą niedzielę Mszy św. o godz. 11.00 będzie przewodniczyć Ks. Biskup Stefan Cichy, emerytowany ordynariusz legnicki. Wygłosi On Słowo Boże i dokona pobłogosławienia nowego krzesła dla celebransa, czyli miejsca przewodniczenia (tzw. sediliów). Nowe sedilia zajmą miejsce dotychczasowych krzeseł dla kapłanów, które były rozwiązaniem tymczasowym. Te, które będą służyć teraz są meblami-antykami odrestaurowanymi przez firmę Panów Mariana i Mateusza Ulfików, za co składamy serdeczne podziękowanie. Umeblowanie to jest kolejnym etapem upiększania wnętrza naszego kościoła.

 

Przypominamy o uzupełnianiu treści intencji mszalnych w kancelarii parafialnej z co najmniej dwutygodniowym wyprzedzeniem.

 

W najbliższą sobotę, od godz. 15.00 do 17.00 zbiórka makulatury.

 

Kalendarz parafialny na rok 2016 w cenie 10 zł można nabywać w zakrystii i kancelarii. W zakrystii można także nabywać „Ewangeliarz”.

 

Parafia MB Fatimskiej w Drutarni, organizuje w sierpniu 2016 roku lotniczą pielgrzymkę do Fatimy na 10 dni, koszt ok. 3500 zł. Zapisy i bliższe informacje na ten temat pod parafialnym numerem telefonu: 34 3577 756.

 

Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na naszą Parafię oraz za dar złożony do puszek na organizację Światowych Dni Młodzieży w Krakowie (IV niedziela miesiąca). W przyszłą niedzielę kolekta również na naszą Parafię.

 

Informujemy, że ofiary na remonty i inwestycje można także wpłacać na konto parafialne.

Numer konta:

Bank Spółdzielczy Koszęcin

73 8288 0004 2000 0000 0909 0001

 

Modlitewna intencja różańcowa:

 

O pokój na świecie.

 

 

29 listopada 2015

 

1 Niedziela Adwentu

 

Na przyszły rok – 2016, przygotowaliśmy nasz parafialny kalendarz. Zawiera on zdjęcia z naszego kościoła, a także kalendarium czekających nas wydarzeń. Zachęcamy, by w każdym domu się znalazł, a także, by trafił do wszystkich tych, którzy żyją dziś poza Koszęcinem, a czują się z naszą parafią związani. Kalendarz w cenie 10 zł można nabywać w zakrystii i kancelarii.

 

Zapraszamy dziś o godz. 16.00 na nabożeństwo adwentowe, w czasie którego pobłogosławimy wieńce. Prosimy przynieść je do kościoła.

 

Okres Adwentu, który rozpoczynamy jest dla nas po raz kolejny szansą, byśmy nie tylko przygotowali się do obchodów Narodzenia Pańskiego, ale przez otwarcie naszych serc zbliżyli się jeszcze bardziej do Chrystusa, „który jest, który był i który przychodzi”. Niech więc będzie to czas intensywniejszej modlitwy i podjęcia dobrych postanowień. Zachęcamy również do adwentowej abstynencji od alkoholu.

 

Naszą adwentową drogę będą wyznaczać Msze św. roratnie. Dzieci zapraszamy od poniedziałku do piątku o godz. 17.00 (nie ma Rorat w soboty). Młodzież ma swoje Roraty w piątki o godz. 19.30, a dorośli w czwartek o godz. 19.30. Więcej o Roratach TUTAJ.

 

We wtorek oddajemy cześć św. Józefowi. Na godz. 7.30 zapraszamy na Godzinki do św. Józefa. Po nich Msza św. za matki i ojców oraz za nasze rodziny.

 

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty oraz uczestnictwa w Mszach św. w intencjach tych dni. W piątek i sobotę od godz. 9.00 odwiedziny chorych i starszych Parafian. Będą jeszcze odwiedziny przedświąteczne w sobotę 19 grudnia (nie będzie odwiedzin w styczniu).

 

W czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w godz. od 8.30 do 17.00. Prosimy o podjęcie dyżurów przy Panu Jezusie – lista jest dostępna pod chórem. W Adwencie nie ma Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

W piątek przypada wspomnienie św. Barbary. O godz. 11.00 zapraszamy na Mszę św. „brać górniczą” z rodzinami. W najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, na mocy dyspensy udzielonej wszystkim przez Ks. Biskupa Ordynariusza Jana Kopca.

 

W adwentowe soboty zapraszamy o godz. 7.30 do wspólnego śpiewania „Godzinek do Niepokalanego Poczęcia NMP”.

 

W ramach stałych godzin urzędowania kancelarii parafialnej przyjmowane są intencje mszalne na przyszły rok. Przypominamy o uzupełnianiu treści intencji mszalnych w kancelarii parafialnej z co najmniej dwutygodniowym wyprzedzeniem.

 

„Caritas” parafialna zaprasza dzieci na spotkanie z okazji dnia św. Mikołaja w najbliższą sobotę o godz. 10.00. Rodzice, którzy chcą, by paczki przez nich przygotowane, zostały ich dzieciom wręczone podczas tego spotkania, proszeni są o dostarczenie podarunków do zakrystii przed rozpoczęciem spotkania.

 

W zakrystii można się zaopatrywać w opłatki wigilijne, za które składamy dobrowolne ofiary. Zachęcamy także do włączenia się w akcję „Caritas” – „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”, poprzez zakup świec na stół wigilijny. Są świece duże w cenie 12 zł oraz małe w cenie 5 zł.

 

Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na naszą Parafię. W przyszłą niedzielę kolekta na Diecezję i Seminarium Duchowne, a do puszek zbiórka na pomoc Kościołowi na Wschodzie (w ramach ogólnopolskiej akcji przeprowadzanej od kilku lat w drugą Niedzielę Adwentu).

Informujemy, że ofiary na remonty i inwestycje można także wpłacać na konto parafialne.

Numer konta:

Bank Spółdzielczy Koszęcin

73 8288 0004 2000 0000 0909 0001

 

Modlitewna intencja różańcowa:

 

O dobre przeżycie przez nas Adwentu.