01 lutego 2015

4 niedziela zwykła w ciagu roku

 

Zapraszamy dziś o godz. 16.00 na koncert kolęd w wykonaniu Chóru „Lutnia”. O godz. 15.15 spotkanie modlitewne Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

 

W poniedziałek obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, w polskiej tradycji dzień Matki Bożej Gromnicznej. Zapraszamy do udziału w Mszy św. z poświęceniem gromnic. Msze św. będą o godz.: 8.00, 16.30 i 18.00. W zakrystii można nabywać różnej wielkości gromnice.

Święto to jest Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Modlimy się za zakonników i zakonnice. Kolekta w tym dniu przeznaczona jest na wsparcie dla klasztorów kontemplacyjnych (klauzurowych).

 

We wtorek oddajemy cześć św. Józefowi (pierwszy wtorek miesiąca). O godz. 7.30 śpiewamy Godzinki ku Jego czci, a o godz. 8.00 Msza św. za matki i ojców oraz za nasze rodziny (od tego miesiąca będzie zawsze w pierwszy wtorek intencja za nasze rodziny). Zapraszamy do udziału.

 

Wtorek 03 lutego to dzień poświęcony św. Błażejowi, którego czcimy jako patrona strzegącego od chorób gardła – okolicznościowe błogosławieństwo będzie udzielane po Mszy św. porannej i wieczornej.

 

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty oraz do uczestniczenia w te dni w Mszy św. W piątek i sobotę od godz. 9.00 odwiedziny chorych i starszych Parafian.

 

W środę po Mszy św. wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy (prośby i podziękowania składamy z tyłu kościoła). W piątek o godz. 7.30 śpiewamy Godzinki do Serca Pana Jezusa.

 

Kancelaria w tym tygodniu czynna tylko w czwartek (w poniedziałek nieczynna z racji święta). Przypominamy o uzupełnianiu treści intencji mszalnych co najmniej z dwutygodniowym wyprzedzeniem.

 

W czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 8.30 do 17.00. Prosimy o podjęcie dyżurów przy Panu Jezusie – lista jest dostępna pod chórem.

 

Kolejna zbiórka makulatury na parafialną „Caritas” będzie w sobotę 28 lutego.

 

Panów gotowych do włączenia się w rozbiórkę dekoracji bożonarodzeniowej zapraszamy we wtorek po Mszy św. wieczornej.

 

W przyszłą niedzielę Ks. Biskup Senior Jan Wieczorek obchodzi 80 rocznicę urodzin. O godz. 12.00 będzie sprawował Mszę św. dziękczynną w diecezjalnym sanktuarium MB Pokornej w Rudach.

 

Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na Diecezję i Seminarium Duchowne. W przyszłą niedzielę kolekta na wykonane ogrzewanie kościoła.

Informujemy, że ofiary na ogrzewanie można także wpłacać na konto parafialne umieszczając w tytule przelewu: OGRZEWANIE.

Numer konta:

Bank Spółdzielczy Koszęcin

73 8288 0004 2000 0000 0909 0001

 

Modlitewna intencja różańcowa:

 

Za siostry zakonne pochodzące z naszej parafii.