01 marca 2015

2 niedziela Wielkiego Postu

 

Zapraszamy dziś o godz. 16.00 do udziału w nabożeństwie „Gorzkich Żalów” z kazaniem pasyjnym. Przed nim, o godz. 15.15 spotkanie modlitewne Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

W okresie wielkopostnym gromadzimy się także na rozważaniu Męki Pańskiej podczas nabożeństw: Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 17.30 (wypominki za zmarłych na to nabożeństwo składamy do skrzynki pod chórem lub w zakrystii), a w piątki o godz. 7.30 Godzinek do Męki Pana Jezusa.

 

W tym tygodniu przypada pierwszy wtorek miesiąca – dzień poświęcony św. Józefowi. O godz. 7.30 Godzinki do św. Józefa, a po nich (o godz. 8.00) Msza św. za matki, ojców i rodziny.

 

W środę po Mszy św. wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy (prośby i podziękowania składamy z tyłu kościoła).

 

W czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 8.30 do 17.00. Prosimy o podjęcie dyżurów przy Panu Jezusie – lista jest dostępna pod chórem.

 

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty oraz uczestniczenia w te dni w Eucharystii. W piątek i sobotę od godz. 9.00 odwiedziny chorych i starszych parafian.

 

Kandydaci do Bierzmowania mają spotkanie we wtorek o godz. 17.45.

 

Uczniów zapraszamy na Mszę św. szkolną w czwartek o godz. 17.00.

 

Kancelaria w tym tygodniu czynna o stałych porach. Przypominamy o uzupełnianiu treści intencji mszalnych co najmniej z dwutygodniowym wyprzedzeniem.

 

Najbliższa zbiórka makulatury na parafialną „Caritas” będzie w sobotę 21 marca.

 

Na stoliku pod chórem pojawił się „Koszyk Rozmaitości”. Będą tam zostawiane różnego rodzaju materiały, zwłaszcza książki i czasopisma, które można z niego zabierać, gdy któraś z rzeczy nas zainteresuje.

 

W związku z planowaną na koniec bieżącego roku realizacją przedstawienia „Jasełka na myśliwską nutę” na podstawie „Betlejem Polskie” Lucjana Rydla organizator Zarząd Koła Łowieckiego nr 3 Knieja – Gliwice i Dyrektor Domu Kultury w Koszęcinie zaprasza chętnych mężczyzn i kobiety do udziału w tym przedsięwzięciu. Zainteresowanych prosimy o kontakt z Domem Kultury w Koszęcinie pod numerem telefonu: 34 3576 104.

 

Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na Diecezję i Seminarium Duchowne oraz za dar złożony do puszek zbiórka na pomoc dzieciom Afryki (ogólnopolska akcja organizowana przez Episkopat Polski od kilku lat w drugą niedzielę wielkopostną). W przyszłą niedzielę kolekta inwestycyjna (na pokrycie remontu zakrystii).

 

Informujemy, że ofiary na ogrzewanie można także wpłacać na konto parafialne umieszczając w tytule przelewu: OGRZEWANIE.

Numer konta:

Bank Spółdzielczy Koszęcin

73 8288 0004 2000 0000 0909 0001

 

Modlitewna intencja różańcowa:

 

O zdrowie dla Ks. Alfreda Schlegera.