26 czerwca 2016

 

13 niedziela zwykła w ciągu roku

 

Zapraszamy dziś na nabożeństwo do Serca Pana Jezusa o godz. 16.00.

 

Dziś o godz. 16.00 druga nauka przedślubna.

 

W poniedziałek oddajemy cześć Patronom Koszęcina – św. Męczennikom Janowi i Pawłowi. O godz. 18.00 Msza św. za mieszkańców naszej miejscowości, a po niej procesja z obrazem na Słupiska. Przez cały dzień obraz będzie wystawiony w kościele do osobistej modlitwy.

 

W środę obchodzimy Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Jest to dzień modlitwy za Ojca Świętego. W tym roku w szczególny sposób chcemy objąć modlitwą Papieża-Seniora Benedykta XVI, który świętuje 65 rocznicę święceń kapłańskich. Msza św. za obu Papieży odprawiona zostanie o godz. 8.00.

 

W czwartek całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu w godz. od 8.30 do 18.00. Prosimy o podjęcie dyżurów przy Panu Jezusie – lista jest dostępna pod chórem.

 

W czwartek o godz. 8.00 zostanie odprawiona Msza św. za Zmarłego O. Pawła Golenię, krakowskiego cystersa pochodzącego z Koszęcina.

 

O. Czesław Paweł GOLENIA urodził się 28 czerwca 1930 w Katowicach. Był mieszkańcem Koszęcina. Pierwszą profesję zakonną złożył 15 sierpnia 1954 w klasztorze w Mogile, święcenia prezbiteratu przyjął 16 maja 1959 z rąk biskupa Karola Wojtyły. Przez wiele lat był wikariuszem parafii Nowa Huta–Szklane Domy, a także kapelanem Szpitala im. St. Żeromskiego i szpitala przy Kombinacie im. T. Sendzimira, opiekunem Zespołu Parafialnego „Caritas” i Wspólnoty Neokatechumenalnej. Zmarł 21 czerwca br. w klasztorze na Szklanych Domach. Jego pogrzeb odbył się w czwartek 23 czerwca w kościele na Szklanych Domach. Został pochowany w zakonnym grobowcu na krakowskim cmentarzu w Grębałowie. W roku 2009 świętował w naszej parafii Złoty Jubileusz kapłaństwa.

 

W tym tygodniu przypadają czwartek przed pierwszym piątkiem miesiąca, pierwszy piątek i sobota. W piątek i sobotę od godz. 9.00 odwiedziny chorych i starszych Parafian.

 

W piątek o godz. 7.30 śpiewamy Godzinki do Serca Pana Jezusa, a w sobotę – Godzinki maryjne.

 

Kancelaria parafialna jest w najbliższą środę nieczynna. Przypominamy o uzupełnianiu treści intencji mszalnych z co najmniej dwutygodniowym wyprzedzeniem.

 

Od przyszłej niedzieli, w miesiącach lipcu i sierpniu, będzie odprawiana w naszym kościele Msza św. o godz. 21.00. Zachęcamy do skorzystania z niej wszystkich wyjeżdżających na wakacyjne weekendy. Prosimy także przekazać tę informację swoim krewnym i znajomym poza Koszęcinem, by o takiej możliwości wiedzieli.

 

Składamy słowa podziękowania Radzie Powiatu w Lublińcu, która podjętą uchwałą przyznała dotację w wysokości 20 tysięcy złotych na prace konserwatorskie na probostwie, które posiada status obiektu wpisanego do rejestru zabytków. Kwota ta zostanie przeznaczona na ocieplenie stropu probostwa, bez którego nie można kontynuować żadnych dalszych prac w budynku. Dziękujemy również jednej rodzinie z naszej parafii (która pragnie pozostać anonimowym darczyńcą) za ufundowanie dla naszej parafii nowego przenośnego nagłośnienia, z którego korzystaliśmy już podczas pieszej pielgrzymki na Jasną Górę.

 

Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na naszą parafię. W przyszłą niedzielę kolekta również na naszą parafię. W uroczystość św. Piotra i Pawła kolekta na Stolicę Apostolską.

Informujemy, że ofiary na remonty i inwestycje można także wpłacać na konto parafialne.

Numer konta:

Bank Spółdzielczy Koszęcin

73 8288 0004 2000 0000 0909 0001

 

Modlitewna intencja różańcowa:

 

Za Papieża-Seniora Benedykta XVI.