29 marca 2015

 

 

Zapraszamy dziś na godz. 14.30 na Drogę Krzyżową ulicami Koszęcina, którą rozpoczniemy w dawnej kaplicy zamkowej.

 

Zachęcamy, aby z sakramentu pokuty korzystać już w pierwszych dniach Wielkiego Tygodnia. Harmonogram spowiadania mamy w „Informatorze” oraz będzie wywieszony na drzwiach kościoła. Informujemy, że poza wyznaczonymi godzinami nie ma okazji o spowiedzi. Harmonogram spowiedzi TUTAJ.

 

WIELKI CZWARTEK – dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po niej adoracja w Ciemnicy do godz. 21.00. O godz. 9.30 kapłani uczestniczą w Mszy św. w katedrze gliwickiej, podczas której biskup konsekruje oleje święte, a kapłani odnawiają przyrzeczenia kapłańskie.

 

WIELKI PIĄTEK – dzień Męki i Śmierci Pana Jezusa. O godz. 8.00 Droga Krzyżowa. Od godz. 7.00 do 18.00 adoracja w Ciemnicy. Liturgię wielkopiątkową sprawować będziemy o godz. 18.00. Po Liturgii do godz. 22.00 adoracja w Bożym Grobie. W tym dniu obowiązuje tzw. post ścisły, a więc wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i ograniczenie ilości posiłków. Ofiary składane przy adoracji Krzyża przeznaczone są na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie i innych miejsc świętych w ojczyźnie naszego Zbawiciela.

 

WIELKA SOBOTA – pamiątka przebywania Pana Jezusa w grobie. Adoracja przy Bożym Grobie od godz. 7.00 do 20.45. Błogosławieństwo pokarmów o godz.: 14.00 i 15.00. Zachęcamy do zachowania tradycyjnego postu. Strażaków prosimy w godzinach popołudniowych o wartę przy Bożym Grobie.

 

WIGILIA PASCHALNA. Najważniejszy moment całego roku liturgicznego – Noc Zmartwychwstania Pańskiego. Rozpoczniemy jej celebrowanie o godz. 21.00. Obrzędy tej Nocy wprowadzą nas w radość Zmartwychwstania, którą wyrazimy podczas Procesji Rezurekcyjnej bezpośrednio po Wigilii Paschalnej. Prosimy o przyniesienie świec.

 

WIELKANOC. W dzień Zmartwychwstania Pańskiego Msze św. w porządku niedzielnym. Mszę św. o godz. 7.00 rozpoczniemy procesją wielkanocną wokół kościoła. W tej Mszy św. uczestniczą sztandary. Świąteczne Nieszpory o godz. 16.00.

 

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY. Radość Zmartwychwstania przedłużamy na tzw. drugi dzień Wielkanocy. Msze św. w porządku niedzielnym. Nie ma w tym dniu Nieszporów.

 

W zakrystii można nabywać świece wielkanocne, tzw. paschaliki, przygotowane przez „Caritas”.

 

Kancelaria w Wielkim Tygodniu nieczynna. Otwarta będzie dopiero w czwartek po Wielkanocy, 09 kwietnia.

 

Panie gotowe do pomocy przy sprzątaniu kościoła zapraszamy w Wielki Czwartek od godz. 8.15. Natomiast Panów do zbudowania ciemnicy i Bożego Grobu prosimy w Wielki Poniedziałek o godz. 18.30.

 

Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na naszą Parafię. W niedzielę wielkanocną kolekta na parafię, a w II dzień Świąt na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

Informujemy, że ofiary na ogrzewanie można także wpłacać na konto parafialne umieszczając w tytule przelewu: OGRZEWANIE.

Numer konta:

Bank Spółdzielczy Koszęcin

73 8288 0004 2000 0000 0909 0001

 

Modlitewna intencja różańcowa:

 

O dobrą spowiedź świąteczną.

 

05 kwietnia 2015

 

 

Zapraszamy dziś na godz. 16.00 na świąteczne Nieszpory wielkanocne.

 

Jutro Poniedziałek Wielkanocny, tzw. drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Zapraszamy do udziału w Mszy św., które będą odprawione w porządku niedzielnym. Nie ma Nieszporów. Kolekta przeznaczona na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

 

Kościół świętuje Zmartwychwstanie Pana Jezusa przez osiem dni, tzw. Oktawę Wielkanocną. Zapraszamy do udziału w dniach Oktawy w Mszy św. W czasie Oktawy nie ma Adoracji Najświętszego Sakramentu.

 

We wtorek oddajemy cześć św. Józefowi. O godz. 7.30 Godzinki, a po nich Msza św. w intencji matek i ojców oraz naszych rodzin.

 

W czwartek w naszym kościele będzie tylko Msza św. poranna o godz. 8.00, gdyż wieczorem kapłani naszego dekanatu spotykają się na tzw. Konwencie Wielkanocnym. To kapłańskie spotkanie z racji Zmartwychwstania Pańskiego odbywa się w tym roku w Babienicy (Msza św. o godz. 18.00).

 

Kancelaria w tym tygodniu czynna tylko w czwartek o stałej porze.

 

W przyszłą niedzielę obchodzimy Święto Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

 

W przyszłą niedzielę o godz. 18.00 Msza św. w intencji tegorocznych maturzystów.

 

Kolejna zbiórka makulatury na parafialną „Caritas” w sobotę 25 kwietnia.

 

Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na parafię. Jutro kolekta na Katolicki Uniwersytet Lubelski. W przyszłą niedzielę kolekta na pokrycie kosztów związanych z remontem zakrystii, a do puszek zbiórka na diecezjalną i parafialną „Caritas” (z racji rozpoczynającego się Tygodnia Miłosierdzia).

Informujemy, że ofiary na ogrzewanie można także wpłacać na konto parafialne umieszczając w tytule przelewu: OGRZEWANIE.

Numer konta:

Bank Spółdzielczy Koszęcin

73 8288 0004 2000 0000 0909 0001

 

Modlitewna intencja różańcowa:

 

O pokój na Ukrainie.