15 stycznia 2017

 

2 niedziela zwykła w ciągu roku

 

Zapraszamy dziś na godz. 16.00 na nabożeństwo kolędowe. Po nabożeństwie spotkanie parafialnej „Caritas”.

 

W czwartek o godz. 17.00 Msza św. w intencji babć i dziadków z okazji zbliżających się Dni Babci i Dziadka. Będziemy modlili się również za zmarłych babcie i dziadków. Niech nie zabraknie na tej Eucharystii wnuków, którzy podziękują Panu Bogu za nieoceniony dar, jakim są babcia i dziadek.

 

W piątek oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu. Na godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę, po której jest odprawiana Msza św. w intencjach dziękczynno-błagalnych.

 

W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu: pół godziny przed Mszą św. poranną i godzinę przed Mszą św. wieczorną.

 

W piątek o godz. 7.30 śpiewamy Godzinki do Serca Pana Jezusa.

 

W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Na naszych oczach wiele rodzin przeżywa ból rozłąki z najbliższymi, którzy wyjechali w poszukiwaniu lepszej pracy i zarobków. Na naszych oczach trwa też dramat tysięcy rodzin opuszczających swoje domostwa z powodu wojen, biedy i prześladowań. Otoczmy ich dzisiaj szczególną modlitwą.

 

W najbliższych dniach Kościół wzywa nas, abyśmy spojrzeli jeszcze szerzej, poza siebie, nawet poza własną wspólnotę parafialną. Już we wtorek, 17 stycznia, obchodzimy Dzień Judaizmu. Spróbujmy tego dnia szczególnie pochylić się nad Pismem Świętym, aby tam szukać wspólnych korzeni naszej wiary i uczyć się od Abrahama, jak bez reszty zaufać Panu Bogu.

 

W dniach od 18 do 25 stycznia w całym Kościele będzie trwał Tydzień Powszechnej Modlitw o Jedność Chrześcijan. Powszechnej, gdyż w tym samym czasie podejmują ją wszystkie Kościoły chrześcijańskie. Uczyńmy wszystko, co w naszej mocy, aby każdego dnia wypełniać polecenie Pana Jezusa: abyśmy byli jedno! Nasza osobista więź z Panem Bogiem musi przekładać się na nasze relacje z bliźnimi, zwłaszcza z braćmi w tej samej wierze. W to wielkie nawoływanie Kościoła do jedności włączmy także nasze osobiste modlitwy. Niech będą one skromnym wkładem w dzieło ekumenizmu.

 

Bóg zapłać za złożone dziś ofiary kolędowe oraz za dar złożony do puszek na parafialną „Caritas”. W przyszłą niedzielę kolekta na naszą Parafię.

Informujemy, że ofiary na remonty i inwestycje można także wpłacać na konto parafialne.

Numer konta:

Bank Spółdzielczy Koszęcin

73 8288 0004 2000 0000 0909 0001

 

Modlitewna intencja różańcowa:

 

Za tych, którzy przyjęli w swych domach kolędę.