03 maja 2015

 

5 Niedziela Wielkanocna

 

Zapraszamy dziś o godz. 16.00 na nabożeństwo majowe. Przed nim o godz. 15.15 spotkanie modlitewne Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

 

Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych. Są one odprawiane: w niedziele o godz. 16.00; w poniedziałek, wtorek, środę i piątek o godz. 18.30, a w sobotę o godz. 8.30. W czwartek natomiast nabożeństwo majowe jest o godz. 21.00 w połączeniu z Apelem Jasnogórskim. Wielu ludzi pracuje do późnych godzin, dlatego chcemy przynajmniej raz w tygodniu umożliwić im uczestnictwo w nabożeństwie majowym.

 

W tym tygodniu przypada pierwszy wtorek miesiąca – dzień poświęcony św. Józefowi. Na godz. 7.30 zapraszamy na Godzinki do św. Józefa, a po nich Msza św. w intencji matek, ojców i naszych rodzin.

 

W poniedziałek Kościół czci św. Floriana, męczennika – Patrona strażaków i hutników. Wszystkim Strażakom (zawodowym i ochotnikom) życzymy opieki Ich Patrona w służbie dla społeczeństwa. Dziękujemy równocześnie naszym strażakom z OSP Koszęcin za zaangażowanie i pomoc przy wszelkich uroczystościach parafialnych.

 

W piątek obchodzimy Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika – Głównego Patrona Polski. Modlimy się za naszą Ojczyznę. Z racji przypadającej uroczystości nie obowiązuje w najbliższy piątek wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

Uczniów zapraszamy na Mszę św. szkolną w czwartek o godz. 18.00.

 

W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 7.30 do 8.00 oraz od 17.00 do 18.00. W piątek o godz. 7.30 Godzinki do Serca Pana Jezusa.

 

Przypominamy o uzupełnianiu treści intencji mszalnych w kancelarii parafialnej z co najmniej dwutygodniowym wyprzedzeniem.

 

Najbliższa zbiórka makulatury na parafialną „Caritas” w sobotę 30 maja.

 

W sobotę w Bazylice MB Pokornej w Rudach Raciborskich (w naszym diecezjalnym sanktuarium) klerycy V roku naszego Seminarium, w czasie Mszy św. o godz. 10.00, przyjmą święcenia diakonatu z rąk Ks. Biskupa Gerarda Kusza. Kandydatów do święceń otaczamy naszą modlitwą.

 

Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na Diecezję i Seminarium Duchowne. W przyszłą niedzielę kolekta na pokrycie kosztów związanych z remontem zakrystii. Informujemy, że przy okazji błogosławieństwa pojazdów, na środki transportu dla misjonarzy, nasi kierowcy złożyli ofiarę w wysokości 2240 zł. Z kolei do puszek przeznaczonych na pobyt młodzieży w ramach Światowych Dni Młodzieży złożono w pierwszej zbiórce 800 zł.

Informujemy, że ofiary na ogrzewanie można także wpłacać na konto parafialne umieszczając w tytule przelewu: OGRZEWANIE.

Numer konta:

Bank Spółdzielczy Koszęcin

73 8288 0004 2000 0000 0909 0001

 

Modlitewna intencja różańcowa:

 

Za kandydatów do święceń diakonatu.