24 lipca 2016

 

17 niedziela zwykła w ciągu roku

 

Zapraszamy dziś na Nieszpory o godz. 16.00.

 

W poniedziałek obchodzimy święto św. Jakuba Starszego (Większego), Apostoła. Był bratem św. Jana Ewangelisty; ich matką była Salome. Jakub poniósł śmierć męczeńska jako pierwszy z grona apostolskiego. Jest Patronem pielgrzymów, a główne miejsce jego kultu to hiszpańskie miasto Santiago de Compostella, gdzie spoczywają jego relikwie. Compostella jest od wieków jednym z trzech głównych kierunków pątniczych (obok Ziemi Świętej i Rzymu).

 

We wtorek przypada wspomnienie św. Anny, Matki NMP. O godz. 8.00 Msza św. za wdowy i wdowców.

 

W środę, we wspomnienie św. Joachima, Ojca NMP, o godz. 8.00 Msza św. za zmarłych mężów i żony – ofiarowana od wdów i wdowców naszej parafii. Wypominki na tę Mszę św. składamy bezpośrednio przed nią w zakrystii.

 

W środę po Mszy św. wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy (prośby i podziękowania składamy z tyłu kościoła).

 

W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu w godz. od 7.30 do 8.00 oraz od 17.00 do 18.00.

 

W piątek o godz. 7.30 śpiewamy Godzinki do Serca Pana Jezusa.

 

W piątek obchodzimy wspomnienie św. Marty z Betanii, siostry Marii i Łazarza, która patronuje gospodyniom domowym.

 

W najbliższy czwartek kancelaria parafialna będzie nieczynna.

 

Przypominamy o uzupełnianiu treści intencji mszalnych z co najmniej dwutygodniowym wyprzedzeniem.

 

W poniedziałek i wtorek po Mszy św. wieczornej „Caritas” parafialna zaprasza do naszych salek po odbiór bonów na podręczniki i przybory szkolne.

 

W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 nabożeństwo ku czci św. Jacka przy kapliczce na ul. Dąbrówki. Nie ma w kościele nabożeństwa popołudniowego.

 

Młodzieżowy chór "Non Nomine" ze Strzebinia organizuje koncert z okazji rozpoczęcia Światowych Dni Młodzieży. Koncert odbędzie się w niedzielę 24 lipca w kościele parafialnym w Strzebiniu o godzinie 15.00. Wstęp wolny. Po koncercie będzie możliwość dobrowolnego wsparcia artystów.

 

W ubiegłym tygodniu zakończyła się renowacja płaskorzeźby Matki Bożej umieszczonej na fasadzie nad głównym wejściem do kościoła. Wizerunek został oczyszczony z farby, którą nieszczęśliwie został kiedyś pomalowany; powleczony został warstwą ochronną; odnowiono wnętrze niszy. Zachęcamy do podniesienia oczu przybywając do kościoła i zwrócenia uwagi na ten piękny element architektoniczny naszej świątyni. Jest to prawdopodobnie przedstawienie Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Tytuł ten dołączył do Litanii Loretańskiej papież Pius V w roku 1571, a wspomnienie maryjne pod tym wezwaniem do liturgii na dzień 24 maja wprowadził papież Pius VII w roku 1816 (a więc 200 lat temu).

 

Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na naszą Parafię. W przyszłą niedzielę kolekta na dzieła prowadzone przez Ojców Dominikanów w Fastowie na Ukrainie.

Informujemy, że ofiary na remonty i inwestycje można także wpłacać na konto parafialne.

Numer konta:

Bank Spółdzielczy Koszęcin

73 8288 0004 2000 0000 0909 0001

 

Modlitewna intencja różańcowa:

 

Za wdowy i wdowców.