01 maja 2016

 

6 Niedziela Wielkanocna

 

 

Zapraszamy dziś na godz. 16.00 na pierwsze nabożeństwo majowe. Nabożeństwa majowe będziemy odprawiać: w niedziele o godz. 16.00; w poniedziałki, wtorki, środy i piątki o godz. 18.30; w soboty o godz. 8.30; w czwartki o godz. 21.00 (połączone z Apelem Jasnogórskim).

 

W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Modlitw o Urodzaje („Dni Krzyżowe”). Nabożeństwa odbędą się w następującym porządku:

- w poniedziałek – godz. 7.15 – procesja z kościoła do krzyża na ul. Lublinieckiej, modlitwy i powrót do kościoła;

- we wtorek – godz. 16.00 – bez procesji; gromadzimy się od razu przy krzyżu na ul. Boronowskiej, gdzie odprawimy nabożeństwo majowe z modlitwami o urodzaje;

- w środę – godz. 18.30 (po Mszy św. wieczornej) – procesja z kościoła do krzyża przy ul. Łazowskiej – tam modlitwy i zakończenie.

 

We wtorek obchodzimy Uroczystość NMP Królowej Polski. Zapraszamy w tym dniu do udziału w Mszy św., które będą odprawiane o godz.: 18.00 (w poniedziałkowy wieczór) oraz w dzień uroczystości o godz.: 8.00, 11.00 i 18.00. Kolekta w tym dniu na wakacyjny wypoczynek dzieci.

 

W środę przypada wspomnienie św. Floriana, który patronuje strażakom. Msza św. za naszych strażaków i ich rodziny we wtorek o godz. 11.00. Przy tej okazji dziękujemy strażakom OSP Koszęcin za Ich zaangażowanie w kościelne uroczystości, w które zawsze i chętnie się włączają.

 

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i uczestniczenia w Mszy św. W piątek i sobotę od godz. 9.00 odwiedziny chorych i starszych Parafian.

 

W czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w godz. od 8.30 do 18.00. Prosimy o podjęcie dyżurów przy Panu Jezusie – lista jest dostępna pod chórem.

 

W piątek o godz. 7.30 śpiewamy Godzinki do Serca Pana Jezusa.

 

Uczniów zapraszamy na Mszę św. szkolną w czwartek o godz. 18.00.

 

Od piątku rozpoczyna się Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Modlitwy nowenny włączymy w nabożeństwa majowe.

 

W sobotę w sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach dwóch kleryków piątego roku naszej diecezji przyjmie święcenia diakonatu. Polecamy ich pamięci modlitewnej. W 24-letniej historii naszej diecezji nie było jeszcze takiej sytuacji, by tylko dwóch kleryków otrzymywało święcenia. Mówi się czasem, że Polski nie dotknął jeszcze kryzys powołań. Zgadza się, nie dotknął, tylko „dopadł”. Pan Jezus ciągle powołuje do kapłaństwa, a problem tkwi w braku odwagi młodych mężczyzn do odpowiedzi na to wezwanie. Musimy intensywnie się modlić o odwagę dla nich. Kto za kilkanaście czy kilkadziesiąt lat będzie udzielał nam Sakramentów Świętych?

 

Kancelaria w najbliższy poniedziałek będzie nieczynna. Przypominamy o uzupełnianiu treści intencji mszalnych z co najmniej dwutygodniowym wyprzedzeniem.

 

Wójt Gminy Koszęcin zaprasza na Rodzinną Majówkę, która odbędzie się 3 maja na terenie boiska sportowego w Koszęcinie. Rozpoczęcie planowane jest na godz. 15.30. Przewidziane atrakcje dla dzieci i rodziców, m.in. zabawy z clownem, dmuchańce i przelot balonem.

 

Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na naszą Parafię oraz za dar złożony do puszek na pomoc humanitarną dla Ukrainy. W przyszłą niedzielę kolekta na naszą parafię.

Informujemy, że ofiary na remonty i inwestycje można także wpłacać na konto parafialne.

Numer konta:

Bank Spółdzielczy Koszęcin

73 8288 0004 2000 0000 0909 0001

 

Modlitewna intencja różańcowa:

 

O błogosławieństwo dla pracy rolników

i plonów ziemi.