22 maja 2016

 

 

Dziś Parafia Trójcy Świętej obchodzi doroczną uroczystość odpustową. Zapraszamy do tamtejszego kościoła na nabożeństwo popołudniowe: o godz. 14.30 – różaniec za zmarłych, a po nim Koronka do Trójcy Świętej. W naszym kościele nie ma dziś nabożeństwa o godz. 16.00.

 

W tym tygodniu nabożeństwa majowe będą w następującym porządku: w poniedziałek, wtorek i piątek o godz. 18.30; w środę – o 21.00; w czwartek – o 16.00; w sobotę – o 8.30.

 

W czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało) – szczegóły znajdują się TUTAJ.

 

W piątek o godz. 7.30 śpiewamy Godzinki do Serca Pana Jezusa.

 

Przypominamy o uzupełnianiu treści intencji mszalnych z co najmniej dwutygodniowym wyprzedzeniem.

 

W nadchodzącą sobotę zbiórka makulatury na „Caritas” w godz. od 15.00 do 17.00.

 

Do przyszłej niedzieli (29 maja) przyjmujemy w zakrystii zapisy na nocleg podczas pieszej pielgrzymki na Jasną Górę, która odbędzie się 11 i 12 czerwca. Przy zapisie wpłacamy 27 zł od osoby. Termin zapisów jest nieprzekraczalny.

 

Od poniedziałku ciąg dalszy prac przy remoncie dachu salek. Sporo już zostało wykonane, za co Panom, którzy pracowali w ubiegłym tygodniu dziękujemy.

 

Od 01 czerwca nastąpi zmiana godzin urzędowania kancelarii parafialnej wynikająca z potrzeby dostosowania czasu przyjmowania interesantów do tych, którzy pracują. Kancelaria będzie czynna: w środy – od godz. 19.00 do 20.00 oraz w czwartki – od godz. 9.00 do 10.30.

 

Ks. Biskup Ordynariusz Jan Kopiec udziela na najbliższy piątek dyspenzy od pokarmów mięsnych wszystkim przebywającym w tym dniu na terenie diecezji gliwickiej.

 

W niedzielę w sanktuarium w Lubecku obchody jubileuszu 300-lecia znalezienia medalionu MB Lubeckiej. Msza św. o godz. 11.00, której przewodniczyć będzie Biskup Gliwicki Jan Kopiec. Zachęcamy Parafian do udziału w tych uroczystościach.

 

W niedzielę w sanktuarium w Piekarach Śl. doroczna pielgrzymka świata męskiego do Matki Bożej. Msza św.  pod przewodnictwem Ks. Kardynała Stanisława Dziwisza o godz. 9.30, w czasie której homilię wygłosi Prymas Polski, Ks. Abp Wojciech Polak.

 

Dom Kultury w Koszęcinie zaprasza w czwartek 26 maja o godz. 19.15 na półgodzinny spektakl pt. „Kościółek” (na podstawie legendy o kościele Świętej Trójcy). Wstęp wolny.

 

Stowarzyszenie Odnowy Wsi Nasz Koszęcin zaprasza w niedzielę 29 maja na festyn z okazji Dnia Matki i Dziecka, który odbędzie się na Rynku w Koszęcinie w godz. od 14.00 do 18.00. Organizatorzy zapewniają moc bezpłatnych atrakcji. Szczegóły na plakatach.

 

Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na naszą Parafię. W przyszłą niedzielę kolekta również na Parafię. W Boże Ciało kolekta na wybudowaną na Irkach kapliczkę św. Ireny (wielu Parafian pytało o możliwość włączenia się w tę inwestycję, dlatego ofiary z tego dnia przeznaczymy na ten cel).

Informujemy, że ofiary na remonty i inwestycje można także wpłacać na konto parafialne.

Numer konta:

Bank Spółdzielczy Koszęcin

73 8288 0004 2000 0000 0909 0001

 

Modlitewna intencja różańcowa:

 

Za Parafian z Trójcy Świętej i Ks. Proboszcza.