07 lutego 2016

 

5 niedziela zwykła w ciągu roku

 

 

Zapraszamy dziś o godz. 16.00 na nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. Przed nim o godz. 15.00 spotkanie modlitewne Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

 

Od dziś do wtorku wieczora odbywa się tzw. Nabożeństwo Czterdziestogodzinne przygotowujące nas do nadchodzącego Wielkiego Postu. Dziś adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 12.00 do 18.00; w poniedziałek i wtorek od godz. 8.30 do 17.00 (na pierwszej stronie mamy proponowany plan adoracji). Postarajmy się, choćby na moment, odwiedzić czekającego na nas Eucharystycznego Jezusa. W poniedziałek i wtorek w południe prosimy róże różańcowe o poprowadzenie modlitwy różańcowej.

 

W Okres Wielkiego Postu wejdziemy poprzez Środę Popielcową. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem będą odprawione o godz.: 8.00, 17.00 i 19.00. W tym dniu obowiązuje tzw. post ścisły: wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (od 14 roku życia do śmierci) i ograniczenie ilości posiłków (od 18 do 60 roku życia).

 

Okres Wielkiego Postu to czas, w którym powstrzymujemy się od udziału w zabawach (IV przykazanie kościelne). Od Środy Popielcowej do niedzieli Trójcy Świętej trwa okres Komunii św. wielkanocnej (III przykazanie kościelne).

 

W przeżywaniu czasu wielkopostnego cenną pomocą są nabożeństwa pasyjne. Zapraszamy do udziału:

- w niedziele – godz. 16.00 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym (wygłasza Ks. Proboszcz);

- w piątki – godz. 7.30 – Godzinki do Męki Pańskiej;

- w piątki – godz. 17.30 – Droga Krzyżowa (wypominki za zmarłych składamy w zakrystii lub do skrzynki pod chórem);

- w czwartki – godz. 20.00 – NOWOŚĆ – Droga Krzyżowa dla pracujących i tych, którzy u schyłku dnia chcą przejść śladami Męki Jezusa, zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego; prosimy przynieść świece (na to nabożeństwo nie przyjmujemy wypominek za zmarłych);

 

W Okresie Wielkiego Postu zachęcamy do abstynencji od alkoholu, do podjęcia postanowień i umartwień, a ponad wszystko, do pojednania się między zwaśnionymi.

 

W czwartek przypada Światowy Dzień Chorego. Na godz. 10.00 zapraszamy chorych i seniorów na Mszę św. w Ich intencji. Na zakończenie Mszy św. pobłogosławimy lekarstwa, które prosimy przynieść. A po nabożeństwie zakończonym błogosławieństwem lurdzkim, parafialna „Caritas” zaprasza do salek na spotkanie przy stole.

 

Uczniów zapraszamy na Mszę św. szkolną w czwartek o godz. 17.00.

 

W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu w godz. od 7.30 do 8.00 oraz od 16.00 do 17.00.

 

W tym tygodniu kancelaria czynna tylko w poniedziałek – w czwartek będzie nieczynna. Przypominamy o uzupełnianiu treści intencji mszalnych z co najmniej dwutygodniowym wyprzedzeniem.

 

Dziękujemy Wszystkim, którzy uprzątnęli dekorację bożonarodzeniową w naszym kościele. Słowa podziękowania dla Chóru „Lutnia” za ubogacenie liturgii pod przewodnictwem Biskupa w ubiegłą niedzielę.

 

„Caritas” parafialna składa podziękowanie Wszystkim, którzy w minionym roku wspierali jej działalność składanym ofiarami i udziałem w organizowanych akcjach. Informuje również, że ofiary przekazywane w obcych walutach są przeliczane według obowiązujących kursów i wpłacane na konto parafialnej „Caritas”.

 

W przyszłą niedzielę, 14 lutego, w kalendarzu Kościoła wpisany jest św. Walenty czczony jako patron „od miłości”. Nie zapomnijmy o drobnych gestach życzliwości wobec tych, których kochamy.

 

Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na naszą Parafię. W przyszłą niedzielę kolekta na remonty i inwestycje. W Środę Popielcową kolekta na pomoc misjonarzom naszej diecezji pracującym w Togo i Boliwii.

Informujemy, że ofiary na remonty i inwestycje można także wpłacać na konto parafialne.

Numer konta:

Bank Spółdzielczy Koszęcin

73 8288 0004 2000 0000 0909 0001

 

Modlitewna intencja różańcowa:

 

Za chorych Parafian.