04 grudnia 2016

 

2 Niedziela Adwentu

 

 

Zapraszamy dziś na nabożeństwo adwentowe o godz. 16.00, w czasie którego pobłogosławimy świece (prosimy o przyniesienie ich do kościoła). Przed nabożeństwem, o godz. 15.15, spotkanie modlitewne Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

 

Zachęcamy do adwentowej drogi z Maryją podczas „Rorat”:

- Roraty dla dzieci – poniedziałek, środa i piątek o godz. 17.00. Nie ma Rorat w tym tygodniu we wtorek i czwartek.

- Roraty dla dorosłych i młodzieży – w czwartek o godz. 19.30.

 

We wtorek oddajemy cześć św. Józefowi. O godz. 7.30 śpiewamy Godzinki ku Jego czci, a po nich Msza św. za matki, ojców i nasze rodziny.

 

W czwartek obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Zapraszamy do udziału w tym dniu w Mszy św., które będą sprawowane o godz.: 8.00, 17.00 i 19.30. Kolekta w tym dniu przeznaczona jest na Ośrodek Rehabilitacyjny w Rusinowicach. Kancelaria jest w to święto nieczynna.

Od godz. 12.00 do 13.00 jest „Godzina Łaski”, w czasie której w naszym kościele będzie wystawiony Najświętszy Sakrament. Zapraszamy do nawiedzenia kościoła i osobistej modlitwy.

 

W Adwencie nie ma Nowenny do Matki Bożej Niestającej Pomocy.

 

W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu w godz. od 7.30 do 8.00 oraz do 16.00 do 17.00. Dziękujemy Wszystkim, którzy dyżurowali podczas całodziennej adoracji w ubiegłym tygodniu.

 

W piątek o godz. 7.30 śpiewamy Godzinki do Serca Pana Jezusa, a wieczorem od godz. 20.30 do 21.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu w int. prześladowanych chrześcijan.

 

Przypominamy o uzupełnianiu treści intencji mszalnych z co najmniej dwutygodniowym wyprzedzeniem. Intencje mszalne na rok przyszły zamawiamy w czasie godzin pracy kancelarii.

W najbliższą sobotę w godz. od 15.00 do 17.00 zbiórka makulatury (następna będzie 11 lutego 2017).

 

W zakrystii można zaopatrzyć się w opłatki wigilijne oraz świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” przygotowane przez „Caritas” (świeca duża: 12 zł; świeca mała: 5 zł).

 

Parafialny Zespół Caritas składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w coroczną akcję ,,Drzewko św. Mikołaja”. Przygotowane paczki z załączoną informacją o dziecku prosimy przynieść do zakrystii w terminie do 06 grudnia. Spotkanie ze św. Mikołajem odbędzie się w czwartek 08 grudnia o godz. 16.00. Rodziców, którzy chcą przekazać prezenty swoim dzieciom mogą je przynieść do zakrystii przed spotkaniem.

 

Wójt Gminy Koszęcin zaprasza na spotkanie ze św. Mikołajem we wtorek 06 grudnia o godz. 17.00 na koszęcińskim Rynku. W programie: świąteczne widowisko z upominkami w wykonaniu klaunów „RUPHERTA I RICO” pod tytułem „Kolęda do Świętego Mikołaja”. W razie niepogody wydarzenie zostanie przeniesione do Domu Kultury w Koszęcinie. 

 

Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na budowę kościoła Serca Pana Jezusa w Kochcicach oraz za dar złożony do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie (w krajach byłego Związku Radzieckiego). W przyszłą niedzielę kolekta miesięczna na remonty i inwestycje.

 

Informujemy, że ofiary na remonty i inwestycje można także wpłacać na konto parafialne.

Numer konta:

Bank Spółdzielczy Koszęcin

73 8288 0004 2000 0000 0909 0001

 

Modlitewna intencja różańcowa:

 

Za Dzieci Maryi naszej parafii.