Już od stycznia 2017 roku będziemy w naszym kościele odprawiać Msze święte o Duchu Świętym. Będą one sprawowane raz w miesiącu w wybrane poniedziałki (terminy na dole strony) o godz. 19.00. Dlaczego w poniedziałki? Bo ten dzień jest w tradycji Kościoła dniem poświęconym Duchowi Świętemu. Myśl o Mszach św. do Ducha Świętego związana jest z osobą pierwszej palestyńskiej świętej – Marii od Jezusa Ukrzyżowanego (Mariam Bauoardy), zwanej „Małą Arabką” (Jej krótka biografia znajduje się TUTAJ). Poniżej można zapoznać się z treścią objawienia, które otrzymała, a w którym mowa jest właśnie o Mszach św. o Duchu Świętym. Oto jego treść:

 

Widziałam przede mną Synogarlicę a nad nią przelewający się kielich, tak jakby było w nim źródło. To, co wylewało się z kielicha, zraszało Synogarlicę i obmywało ją.

Zarazem usłyszałam głos, który wychodził z tego wspaniałego światła. Głos powiedział: "Jeżeli chcesz mnie szukać, poznać i pójść za mną, wzywaj Światło, to znaczy Ducha Świętego, który oświecił moich uczniów i który oświeca wszystkie ludy wzywające Go...

Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, ktokolwiek będzie wzywał Ducha Świętego, będzie mnie szukał i mnie znajdzie, znajdzie mnie przez Niego. Jego świadomość będzie delikatna jak polny kwiat. Jeżeli będzie to ojciec lub matka, to pokój zapanuje w jego rodzinie. Pokój będzie w jego sercu zarówno w tym, jak i w przyszłym świecie. Nie umrze w ciemności, ale w pokoju.

Żarliwie pragnę, byś powiedziała, że wszyscy kapłani, którzy odprawią raz w miesiącu Mszę świętą o Duchu Świętym, uczczą mnie. A ktokolwiek mnie uczci i będzie uczestniczył w tej Mszy świętej, będzie uczczony przez samego Ducha Świętego; i będzie miał w sobie światło; w głębi jego duszy będzie pokój. To On przyjdzie uleczyć chorych i obudzić tych, którzy śpią...

A na dowód tego, ci wszyscy, którzy będą odprawiać tę Mszę świętą, albo będą w niej uczestniczyć, i którzy będą wzywać Ducha Świętego, nie wyjdą z tej Mszy świętej nie doznawszy tego pokoju w głębi swej duszy. I nie umrą w ciemnościach".

 

Zatem gromadzić się będziemy na Mszach św. o Duchu Świętym i modlitwie w następujących intencjach:

- o codzienne życie w świetle Ducha Świętego dla każdego z nas zakończone szczęśliwą wiecznością;

- o pokój w naszych sercach, by rozsiewał się na nasze rodziny, społeczeństwo i cały świat;

- o łaskę Ducha Świętego dla chorych;

- o moc Ducha Świętego dla prześladowanych chrześcijan i wolność religijną dla nich;

- o nawrócenie prześladujących za wiarę;

- o przebudzenie dla tych, którzy żyją jakby Boga nie było;

 

Po Mszy św. będzie możliwość uczczenia relikwii Świętej, które zostały przywiezione do naszej parafii z betlejemskiego Karmelu. Otrzymaliśmy je podczas wizyty w tym miejscu z pielgrzymką do Ziemi Świętej w marcu 2012 roku.

Pielgrzymi przybywający do betlejemskiego Karmelu mają możliwość modlitwy przy relikwiach św. Małej Arabki z Jej płaszczem założonym na ramionach.

Terminy Mszy św. w roku 2017

w następujące poniedziałki o godz. 19.00:

 

23 stycznia;

20 lutego;

13 marca;

03 kwietnia;

15 maja;

19 czerwca;

17 lipca;

21 sierpnia;

25 września;

09 października;

20 listopada;

11 grudnia;