KALENDARIUM WYDARZEŃ W ROKU 2017 

 

STYCZEŃ

03

wtorek

8.00

Nabożeństwo i Msza św. w int. rodzin do św. Józefa

05

czwartek

8.30 – 17.00

całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu

10

wtorek

8.00

Msza św. za + ks. Jerzego Reginka (30 rocz. +)

16

poniedziałek

8.00

Msza św. za + ks. Józefa Żurka (pam. ur.)

19

czwartek

17.00

Msza św. za babcie i dziadków

20

piątek

15.00

Msza św. z nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego

22

niedziela

9.00

Msza św. w int. „Lauretek” i ich rodzin

23

poniedziałek

19.00

Msza św. o Duchu Świętym

29

niedziela

9.00

Msza św. o beatyfikację Ks. Bp Wilhelma Pluty (31 rocz. +); przewodniczy: Ks. Abp Damian Zimoń

LUTY

02

czwartek

8.30 – 17.00

całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu

07

wtorek

7.30

Nabożeństwo i Msza św. w int. rodzin do św. Józefa

11

sobota

10.00

Msza św. z okazji Dnia Chorego

17

piątek

15.00

Msza św. z nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego

20

poniedziałek

19.00

Msza św. o Duchu Świętym

MARZEC

07

wtorek

7.30

Nabożeństwo i Msza św. w int. rodzin do św. Józefa

13

poniedziałek

8.00

Msza św. za Papieża Franciszka (4 rocz. wyboru)

13

poniedziałek

19.00

Msza św. o Duchu Świętym

17

piątek

15.00

Msza św. z nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego

20

poniedziałek

17.00

Msza św. za ojców, mężów i rzemieślników z okazji Uroczystości św. Józefa

KWIECIEŃ

02 – 05

od niedzieli do środy

Rekolekcje wielkopostne

03

poniedziałek

19.00

Msza św. o Duchu Świętym

04

wtorek

7.30

Nabożeństwo i Msza św. w int. rodzin do św. Józefa

09

niedziela

14.30

Droga Krzyżowa ulicami Koszęcina

13

czwartek

 

Wielki Czwartek

14

piątek

 

Wielki Piątek

15

sobota

 

Wielka Sobota

16

niedziela

 

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

17

poniedziałek

 

Poniedziałek Wielkanocny

19

środa

8.00

Msza św. w int. emerytowanego papieża Benedykta (12 rocz. wyboru)

21

piątek

15.00

Msza św. z nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego

23

niedziela

18.00

Msza św. w int. maturzystów

24

poniedziałek

8.00

Msza św. za + ks. Karola Böhma (77 rocz. +)

25

wtorek

19.00

Modlitwy o urodzaje przy krzyżu na ul. Sikorskiego

30

niedziela

 

Błogosławieństwo pojazdów po każdej Mszy św.

MAJ

02

wtorek

7.30

Nabożeństwo i Msza św. w int. rodzin do św. Józefa

03

środa

11.00

Msza św. za strażaków

04

czwartek

8.30 – 18.00

całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu

07

niedziela

16.00

Nabożeństwo majowe na Irkach

13

sobota

20.00

Wieczór Fatimski – 100 lecie Objawień

15

poniedziałek

19.00

Msza św. o Duchu Świętym

19

piątek

15.00

Msza św. z nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego

21

niedziela

11.00

Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej

22

poniedziałek

7.15

Modlitwy o urodzaje przy krzyżu na ul. Lublinieckiej

23

wtorek

7.15

Modlitwy o urodzaje przy krzyżu na ul. Łazowskiej

24

środa

18.30

Modlitwy o urodzaje przy krzyżu na ul. Boronowskiej

CZERWIEC

01

czwartek

8.30 – 18.00

całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu

05

poniedziałek

18.00

Msza św. w int. matek

06

wtorek

7.30

Nabożeństwo i Msza św. w int. rodzin do św. Józefa

07

środa

8.00

Msza św. za + ks. Wiktora Szczęsnego (6 rocz. +)

08

czwartek

8.00

Msza św. za kapłanów

09 piątek 19.00 Msza św. za przyajciół

11

niedziela

 

Uroczystość odpustowa w parafii Świętej Trójcy

13

wtorek

20.00

Wieczór fatimski – 100 lecie objawień

15

czwartek

 

Uroczystość Bożego Ciała (procesja wyrusza z naszego kościoła)

16

piątek

15.00

Msza św. z nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego

17 – 18

sobota i niedziela

Piesza pielgrzymka na Jasną Górę

19

poniedziałek

19.00

Msza św. o Duchu Świętym

21

środa

8.00

Msza św. za + o. Czesława Golenia (1 rocz. +)

23

piątek

 

Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

24

sobota

8.00

Msza św. za ++ parafian z okazji odpustu

25

niedziela

 

Uroczystość odpustowa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa

26

poniedziałek

18.00

Msza św. ku czci Patronów Koszęcina św. Jana i Pawła

29

czwartek

8.00

Msza św. za Papieża Franciszka

30

piątek

8.30 – 18.00

całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu

 

LIPIEC

04

wtorek

7.30

Nabożeństwo i Msza św. w int. rodzin do św. Józefa

06

czwartek

9.00

Msza św. za chorych

13

czwartek

20.00

Wieczór Fatimski – 100 lecie objawień

17

poniedziałek

19.00

Msza św. o Duchu Świętym

18

wtorek

8.00

Msza św. za + ks. Jerzego Wójcika (57 rocz. +)

21

piątek

15.00

Msza św. z nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego

24

poniedziałek

18.00

Msza św. za rodzeństwa z okazji dnia św. Kingi

26

środa

8.00

Msza św. w int. wdów i wdowców z okazji dnia św. Anny

27

czwartek

8.00

Msza św. za zmarłych mężów i żony

30

niedziela

16.00

Nabożeństwo przy kapliczce św. Jacka na ul. Dąbrówki

SIERPIEŃ

01

wtorek

7.30

Nabożeństwo i Msza św. w int. rodzin do św. Józefa

03

czwartek

8.30 – 18.00

całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu

18

piątek

15.00

Msza św. z nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego

19

sobota

20.00

Wieczór Fatimski – 100 lecie objawień

21

poniedziałek

19.00

Msza św. o Duchu Świętym

31

czwartek

8.30 – 18.00

całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu

WRZESIEŃ

03

niedziela

11.00

Msza św. w int. energetyków

05

wtorek

7.30

Nabożeństwo i Msza św. w int. rodzin do św. Józefa

05

wtorek

8.00

Msza św. za parafialną „Caritas”

07

czwartek

8.00

Msza św. za + ks. Stanisława Chwilę (7 rocz. +)

09

sobota

8.00

Msza św. za + ks. Augustyna Zająca (34 rocz. +)

10

niedziela

11.00

Parafialne dziękczynienie za plony

13

środa

19.30

Wieczór Fatimski – 100 lecie objawień

15

piątek

15.00

Msza św. z nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego

25

poniedziałek

19.00

Msza św. o Duchu Świętym

PAŹDZIERNIK

01

niedziela

9.00

Msza św. w int. Parafialnej Rady Duszpasterskiej

03

wtorek

7.30

Nabożeństwo i Msza św. w int. rodzin do św. Józefa

04

środa

18.00

Msza św. za III Zakon Św. Franciszka

05

czwartek

8.30 – 18.00

całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu

09

poniedziałek

8.00

Msza św. za + ks. Anastazego Mużę (48 rocz. +)

09

poniedziałek

19.00

Msza św. o Duchu Świętym

13

piątek

18.00

Wieczór Fatimski – 100 lecie objawień

15

niedziela

9.00

Msza św. z okazji 109 rocznicy poświęcenia kościoła

15

niedziela

18.00

Msza św. z okazji Dnia Dziecka Utraconego

20

piątek

15.00

Msza św. z nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego

LISTOPAD

05

niedziela

15.00

Nabożeństwo za zmarłych na dawnym cmentarzu ewangelickim

05

niedziela

18.00

Msza św. za ++ w młodym wieku

07

wtorek

7.30

Nabożeństwo i Msza św. w int. rodzin do św. Józefa

11

sobota

11.00

Msza św. w int. Ojczyzny

17

piątek

15.00

Msza św. z nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego

20

poniedziałek

19.00

Msza św. o Duchu Świętym

22

środa

17.00

Msza św. w int. Chóru „Lutnia”

24

piątek

8.00

Msza św. za + ks. Edwarda Sobka (69 rocz. +)

24

piątek

17.00

Msza św. w int. ministrantów i lektorów

26

niedziela

11.00

Msza św. w int. kolejarzy

30

czwartek

8.30 – 17.00

całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu

GRUDZIEŃ

04

poniedziałek

10.00

Msza św. w int. górników

05

wtorek

7.30

Nabożeństwo i Msza św. w int. rodzin do św. Józefa

06

środa

8.00

Msza św. za + ks. Waltera Gąskę (74 rocz. +)

06

środa

8.00

Msza św. za + o. Sylwestra Haśnik (3 rocz. +)

08

piątek

17.00

Msza św. w int. Dzieci Maryi

11

poniedziałek

19.00

Msza św. o Duchu Świętym

15

piątek

15.00

Msza św. z nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego

24

niedziela

 

Wigilia Bożego Narodzenia

25

poniedziałek

 

Uroczystość Narodzenia Pańskiego

26

wtorek

 

Święto św. Szczepana (II dzień Świąt Bożego Narodzenia)

28

czwartek

10.00

Msza św. w int. dzieci z okazji dnia Świętych Młodzianków

31

niedziela

 

Podziękowanie za łaski kończącego się roku